Święta to wyjątkowy czas, w którym jesteśmy blisko z rodziną. Wspólne przygotowania, a następnie spożywanie posiłków i świętowanie to jeden z najpiękniejszych momentów w całym roku. Nic dziwnego, że co roku staramy się odtworzyć magię z dziecięcych lat i poczuć na nowo ten wyjątkowy klimat.

Ze świętami nieodłącznie związane są prezenty. Warto dokładnie przemyśleć ich zakup i zabrać się do tego odpowiednio wcześniej. Nie tylko to, co wybierzemy jest ważne. Również samo zapakowanie ma wpływ na to, czy obdarowywana osoba poczuje się wyjątkowo.

Kiedy przyjrzymy się wynikom badań okazuje się, że większość świątecznych prezentów jest często nietrafiona. Jest to związane z niepotrzebnymi wydatkami oraz rozczarowaniem, które obdarowywana osoba próbuje ukryć na twarzy. Okazuje się, że najgorszym pomysłem jest zakup pod wpływem impulsu, na ostatnią chwilę.

Na jakie prezenty najlepiej się decydować?

Jak się okazuje najgorsze są oklepane pomysły. Dla panów najczęściej kupujemy krawaty, skarpetki oraz swetry. Okazuje się, że bardzo często są one w nietrafionym kolorze lub z nieodpowiedniego materiału. Wiele osób próbuje je później zwracać w sklepie lub po prostu wrzuca je na dno szuflady.

Dość dużą popularnością cieszą się obecnie różnego rodzaju karty podarunkowe. Zwłaszcza na ciekawe, niekonwencjonalne przeżycia. Dla fanów kulinarnych doznań ciekawą propozycją będzie kolacja w ciemności. Pomoże to lepiej pobudzić różne zmysły i doświadczyć czegoś ciekawego. Dla osób, które gustują w bardziej ekstremalnych przeżyciach warto wybrać voucher na skok na bungee, lot paralotnią, czy przejażdżkę sportowym autem.

Jeśli chcemy zrobić prezent dla naszych pociech, dobrym pomysłem będą różne gry edukacyjne oraz naukowe. Dzięki nim dzieci poszerzą swoją wiedzę oraz wyobraźnię. Jeśli mamy problem z decyzją, która gra sprawdzi się najlepiej, zawsze dobrym pomysłem jest zakup książki. Dzieci w różnym wieku uwielbiają ciekawe historie. Najlepiej jest zacząć im czytać od najmłodszych lat. Wtedy dorastając chętniej chwytają za książki.

Badania pokazują, że mężczyźni najbardziej cieszą się z różnych gadżetów oraz akcesoriów komputerowych. Prezent nie musi być bardzo drogi. Może być to na przykład nowa mysz do komputera lub mini głośniki.

Klasykiem jeśli chodzi o prezenty są perfumy dla niej i dla niego. Dobrze jest wybierać sprawdzone zapachy o dobrej jakości. Lepiej zdecydować się na malutki flakonik niż duże opakowanie tanich, nieprzyjemnych perfum. Jeśli dobrze znamy daną kobietę można zdecydować się na ulubiony element biżuterii lub apaszkę. Musimy jednak uważać, aby wybrać odpowiedni wzór.