Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a Ty jak co roku zastanawiasz się nad tym jakie upominki wybrać dla bliskich? Dobrze znasz swoją rodzinę i przyjaciół? Wiesz, że książki będą idealnym wyborem, ale chciałbyś znaleźć propozycje, które od razu zainteresują osobę obdarowywaną? Z takimi dylematami boryka się wielu z nas. Jeżeli nie chcesz by książka wylądowała na dnie szuflady, albo co gorsze bez czytania została przekazana komuś innemu, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, dowiedz się czym w ostatnim czasie inspiruje się bliska Ci osoba. Po drugie, ważnym kryterium jest wiek oraz więzi jakie Cię łączą z tym dla którego szukasz upominku. Co innego bowiem kupuje się mamie, co innego przyjaciółce, a jeszcze co innego dziecku. No i po trzecie, okazja. Typowo świąteczne albumy, wydawnictwa i publikacje nie muszą być drogie i mogą być ściśle powiązane z tematyką Bożego Narodzenia.

Jeśli uda Ci się już przebrnąć przez te wszystkie kryteria, to teraz czas na znalezienie idealnego upominku. Poniżej skupimy się nad tym jak wybrać prezent dla mamy pod choinkę? Sprawa nie będzie prosta, bo wybór jest naprawdę ogromny, a półki w księgarniach uginają się od książek o tematyce miłosnej, poradnikowej, historycznej, turystycznej i wielu innych.

PORADNIKI I KSIĄŻKI EDUKACYJNE

Jeżeli nasza mama zalicza się do pewnych siebie, aktywnych i ciągle rozwijających swoje umiejętności osób, to kategoria jaką są poradniki i książki edukacyjne może być strzałem w dziesiątkę. Wśród dostępnych na rynku publikacji bez większych trudności można znaleźć książki autorstwa celebrytów, gwiazd ekranu i wielu innych osobistości. Niemniej jednak, poradniki pisane są także przez ekspertów z różnych dziedzin i mogą obejmować taką tematykę jak:

  • zdrowie i uroda;
  • dom i ogród;
  • szycie;
  • prowadzenie domu;
  • wychowywanie dzieci;

W kategorii książek edukacyjnych można także znaleźć wiele propozycji, które mówią o tym jak uczyć się języków obcych, jak wzmocnić swoją pamięć, jak robić profesjonalne zdjęcia czy jak za pomocą babcinych metod leczyć siebie i całą rodzinę.

ROMANSE – CZYLI COŚ DLA DUCHA

Kolejną idealną kategorią książek dla mam będą romanse. W jesienne i zimowe wieczory mnóstwo kobiet uwielbia chociaż na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i wtopić się w pasjonującą lekturę. Wśród tego typu propozycji można znaleźć publikacje dopasowane do wieku naszej mamy. W księgarniach praktycznie każdego tygodnia pojawiają się jakieś nowości, a okres przedświąteczny jeszcze bardziej obfituje w takie publikacje.

BIOGRAFIE- CZYLI BLISKIE SPOTKANIA Z ULUBIONYMI POSTACIAMI

Idealnym prezentem świątecznym dla mamy mogą być także biografie. Tego typu książki pozwalają poznać z bliska jakąś ulubioną postać, przedstawiają historię jej życia, ale dodają także motywacji i mówią o tym jak walczyć z wieloma przeciwnościami losu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *