Już za chwilę czeka nas najpiękniejszy czas w roku – święta Bożego Narodzenia, Sylwester, a przed nimi – Mikołajki. Wiele okazji do obdarowywania najbliższych. Nie masz pomysłu na prezent dla najmłodszych członków rodziny? Nie orientujesz się w tym, co czytają teraz dzieci? Skorzystaj z którejś z naszych propozycji. Wszystkie te książki są nie tylko interesujące, ale mają też ciekawą szatę graficzną i są pięknie wydane – to idealny pomysł na prezent.

Ballady i romanse Adama Mickiewicza w opracowaniu Emilii Kiereś

Myślisz, że to żart? Nic bardziej mylnego! Nowe, piękne wydanie Ballad i romansów Adama Mickiewicza nie jest przeznaczone tylko na nudne lekcje polskiego. Nie jest to ani podręcznik, ani praca naukowa, a raczej przewodnik po dziele naszego wieszcza. Oryginalna treść opatrzona komentarzami, w towarzystwie niesamowitych ilustracji Marianny Sztymy dostarcza nowych, ciekawych wrażeń, o których nigdy nie podejrzewałbyś romantycznej poezji. Jest to pozycja dla każdego, kto lubi zabawy intelektualne i dyskusje nad różnymi interpretacjami klasyków. Rozrywka nie tylko dla dzieci, w sam raz na zimowe wieczory.

Mapy Mizielińskich od Wydawnictwa Dwie Siostry

Chyba najbardziej znana pozycja od Wydawnictwa Dwie Siostry, która zachwyciła nawet Dwayne’a Johnsona! To chyba dobra rekomendacja, ale koniecznie trzeba tu wspomnieć o przepięknej szacie graficznej i niezwykłej przygodzie, jaką może się okazać wspólne czytanie tej książki. Chociaż nie ma tu wiele tekstu, jest za to sporo ciekawostek i szczegółów, o których na pewno nawet rodzice nie wiedzieli. Książka prezentuje aż 51 różnych map przedstawiających 42 kraje i 6 kontynentów. Pomoże rozbudzić ciekawość świata u tych najmniejszych i starszych czytelników. Duży format sprawia, że to dobra książka już dla dzieci od 3 roku życia. A jeśli młody czytelnik wciągnie się w świat map, można skorzystać z kolejnej propozycji od Dwóch Sióstr – puzzli z mapami.

Drzewo życzeń Katherine Applegate

Propozycja dla nieco większych dzieci lub początkujących nastolatków. Mądra, wciągająca i poruszająca historia opowiedziana przez ponad dwustuletni Dąb. Czytelnik ma okazję spojrzeć na świat z kompletnie innej perspektywy oraz zżyć się z tym starym, mądrym drzewem, które pewnego dnia zmuszone jest złamać zasady przyrody i przemówić do ludzi. Bestseller New York Times’a przetłumaczony na 20 języków. Dobry wstęp do nauki tolerancji i otwartości, a także szacunku do wszystkich istnień.

Dziewczynka która wypiła księżyc Kelly Barnhill

Coś dla fanek i fanów fantastyki. W tej opowieści jest wszystko, co najpiękniejsze z dziecięcej klasyki – dobra główna bohaterka, zła wiedźma, tajemniczy las, państwo ogarnięte mroczną tajemnicą i walka dobra ze złem. Dziewczynka, która przez przypadek wchodzi w posiadanie niezwykłych umiejętności będzie zmuszona walczyć ze złem. Ale nie takim pod postacią strasznych, mitycznych potworów, a takim, które jest nam zaskakująco bliskie. Do czego mogą prowadzić wiara w zabobony, zacietrzewienie i strach przed odmiennością? O ym wszystkim, w mistrzowski sposób, napisała Kelly Barnhill, która za tę powieść została nagrodzona medalem za wybitne zasługi na rzecz literatury dziecięcej.